Dokumenty do pobrania - Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Wielkopolskiej


Zawartość stron

Jak złożyć ofertę pracy do Powiatowego Urzędu Pracy?

  • osobiście zgłosić wolne miejsce zatrudnienia - ul. Kosynierów 46, pok. 5
  • pobrać wybrany, poniżej zamieszczony formularz zgłoszeniowy,  uzupełnić go a następnie:
- przesłać faksem na nr 61/285-80-32, lub
- przesłać e-mailem na adres oferty.pracy@srodawielkopolska.praca.gov.pl
- poprzez kontakt telefoniczny z pośrednikiem pracy tel. 61/285-80-32 wew. 41

Zgłoszona przez pracodawcę oferta jest przekazana do realizacji pośrednikowi pracy, który wzywa do siebie osoby najlepiej pasujące/odpowiadające Państwa ofercie zatrudnienia i informuje je o danym stanowisku.

Oferta zostaje upubliczniona poprzez zamieszczenie jej:
  • na tablicy ogłoszeń w tutejszym urzędzie;
  • na stronie internetowej urzędu;
  • na Portalu Publicznych Służb Zatrudnienia – Centralna Baza Ofert Pracy oferty.praca.gov.pl

Zgłoszenie wolnego miejsca zatrudnienia musi zawierać:

1. Dane dotyczące pracodawcy krajowego, w tym: pełną nazwę pracodawcy (zgodną z zaświadczeniem GUS), adres, wyczerpujące dane teleadresowe pracodawcy (numer telefonu, faxu, adres poczty elektronicznej i strony internetowej, jeżeli posiada takie możliwości komunikacji), imię i nazwisko pracodawcy lub pracownika, wskazanego do kontaktów w sprawie oferty pracy, oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności, numer identyfikacji podatkowej, podstawowy rodzaj działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności, liczbę obecnie zatrudnionych pracowników, zaznaczenie czy pracodawca jest agencją zatrudnienia zgłaszającą ofertę pracy tymczasowej (jeśli tak – umieścić numer wpisu do rejestru), preferowaną formę kontaktów.

2. Dane dotyczące zgłaszanego miejsca pracy, w tym: nazwę zawodu, kod zawodu według klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy określonej przez ministra (w przypadku trudności w określeniu kodu można zwrócić się o pomoc do pośrednika pracy w danym urzędzie pracy), nazwę stanowiska, liczbę wolnych miejsc pracy z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla niepełnosprawnych, ogólny zakres obowiązków, miejsce wykonywania pracy, rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy, wymiar czasu pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto, system wynagradzania, datę rozpoczęcia pracy, okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę, oznaczenie, czy oferta pracy jest ofertą pracy tymczasowej w rozumieniu art. 19g ustawy (Ustawa z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - tekst jednolity: Dz. U. z 2008r. nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami).

3. Dane dotyczące oczekiwań pracodawcy, w tym: poziomu wykształcenia, umiejętności, uprawnień, doświadczenia zawodowego, znajomości języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości, szczególnego zainteresowania zatrudnieniem kandydatów z państw EOG.

4. Dane dotyczące postępowania z ofertą pracy, w tym: okresu aktualności oferty, częstotliwości kontaktów z osobą wskazaną przez pracodawcę, stwierdzenia, że oferta nie jest w tym samym czasie zgłoszona do innego powiatowego urzędu pracy na terenie kraju, możliwości upowszechniania informacji identyfikujących pracodawcę krajowego, oczekiwań dotyczących dodatkowego: - upowszechniania oferty pracy w wybranych państwach EOG, - przekazania oferty pracy do wskazanych powiatowych urzędów pracy w celu upowszechnienia w ich siedzibach.

Pracodawca szczególnie zainteresowany upowszechnieniem krajowej oferty pracy na terenie państw EOG poza danymi zawartymi w w/w druku powinien wypełnić dodatkowo informacje uzupełniające.

PRACODAWCO PAMIĘTAJ:

1. Pracodawca zgłasza ofertę pracy do jednego powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce wykonywania pracy albo innego wybranego przez siebie urzędu.
2. Powiatowy urząd pracy nie może przyjąć oferty pracy, jeżeli:
• pracodawca zawarł w ofercie pracy wymagania, które naruszają zasadę równego traktowania w zatrudnieniu w rozumieniu przepisów prawa pracy i mogą dyskryminować kandydatów do pracy, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie lub orientację seksualną.
• Powiatowy urząd pracy może nie przyjąć oferty pracy, w szczególności jeżeli pracodawca w okresie 365 dni przed dniem zgłoszenia oferty pracy został ukarany lub skazany prawomocnym wyrokiem za naruszenie przepisów prawa pracy albo jest objęty postępowaniem dotyczącym naruszenia przepisów prawa pracy.
• Odmowa przyjęcia oferty pracy przez powiatowy urząd pracy wymaga pisemnego uzasadnienia.

Prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby, z którą powinni kontaktować się kierowani na rozmowę kandydaci do pracy w Państwa Firmie.

Pracodawca może wskazać sposób upowszechniania i realizacji zgłoszonej oferty pracy, poprzez :
  • wyrażenie zgody na podanie do wiadomości publicznej danych identyfikujących pracodawcę. Osoby zainteresowane mają dostęp m.inn. do takich informacji jak dane teleadresowe pracodawcy, wymagania wobec kandydata, proponowane warunki pracy i inne. Pracodawca ma możliwość rozmowy z kandydatami, którzy zapoznali się z jego ofertą pracy na tablicy ogłoszeń lub na internetowej bazie ofert pracy, często bez udziału pośrednika pracy – Pośrednictwo otwarte
  • odmowę wyrażenia zgody na podanie do wiadomości publicznej danych identyfikujących pracodawcę. Kandydaci, którzy zapoznali się z jego ofertą pracy (ze stanowiskiem pracy, wymaganiami zawodowymi, proponowanymi warunkami pracy itp) na tablicy ogłoszeń, na internetowej bazie ofert pracy kontaktują się z pośrednikiem pracy, który w oparciu o wskazania pracodawcy dokonuje doboru kandydatów i kieruje ich na rozmowy kwalifikacyjne (wtedy ujawnia dane teleadresowe). Pracodawca jest odciążony od licznych telefonów i wizyt osób zainteresowanych podjęciem pracy, które nie zawsze spełniają wskazane wymagania - Pośrednictwo zamknięte
Pośrednictwo pracy może być prowadzone w formie:
  • indywidualnych kontaktów pośrednika pracy z bezrobotnymi i poszukującymi pracy,
  • giełd pracy organizowanych dla pracodawcy, który wyraża chęć bezpośredniego spotkania z większą grupą kandydatów do pracy na zgłoszone stanowisko/stanowiska w jednym lub kilku zawodach. Dzięki możliwości przeprowadzenia bezpośrednich rozmów pomiędzy pracodawcą i potencjalnymi kandydatami istnieje szansa na szybkie znalezienie odpowiednich kandydatów na wolne miejsce pracy.
  • targów pracy, które są zbiorową prezentacją ofert pracy przez większą liczbę pracodawców. W targach pracy oprócz pracodawców biorą udział także instytucje szkoleniowe, organizacje pozarządowe, agencje pośrednictwa pracy i inni partnerzy.
Załączniki
Zgłoszenie oferty pracy.doc (doc, 62 KB)
Zgłoszenie oferty pracy.pdf (pdf, 147 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę